Facebook PuntoVita YouTube PuntoVita Twitter PuntoVita

Rejsy turystyczne dla młodzieży po Bałtyku

Nie jestem na usługach żadnego z panów. Gdzie wiatr mnie przywieje, tam czuję się gościem… Horacy, Listy

letnie rejsy turystyczne po bałtykuJuż starożytny poeta rzymski Horacy doceniał i wysławiał uroki poczucia wolności i swobody jakiego dostarcza żeglarstwo.

Oczywiście od tych zamierzchłych czasów zmieniło się w tej dziedzinie bardzo dużo, ale niezmienne pozostaje to, że jest to doświadczenie dostarczające wielu przygód i emocji, które czasami trudno jest sobie wyobrazić.

Żeglarstwo ma również swoje drugie – rekreacyjne oblicze, które można poznać podczas rejsów turystycznych. Wyprawy te pozwalają na poznawanie świata z nowej perspektywy i odkrywanie jego najpiękniejszych zakątków. My skoncentrujemy się na turystycznych rejsach po Morzu Bałtyckim, które stwarza nie tylko wspaniałe warunki do żeglugi, ale też oferuje wiele atrakcji turystycznych na trasach rejsów.

Trasy rejsów turystycznych po Morzu Bałtyckim

Organizujemy bałtyckie wyprawy żeglarskie 7 – lub 14 – dniowe. Nawet podczas tygodniowego rejsu możesz odwiedzić aż 4 kraje, takie jak: Polska, Niemcy, Dania, Szwecja. Nasza oferta rejsów turystycznych na Morzy Bałtyckim przeznaczona jest dla młodzieży i dorosłych.

rejsy-turystyczne-dla-mlodziezy-po-baltykuProponujemy wiele ciekawych oraz unikatowych tras (zobacz w terminarzu rejsów). Dla młodzieży organizujemy morskie rejsy all inclusive z dodatkowym opiekunem z uprawnieniami żeglarskimi i pedagogicznymi. Natomiast dla dorosłych oferta nie obejmuje jedynie wyżywienia, a w cenie rejsu znajdują się: opłata za jacht, ubezpieczenie ludzi i sprzętu, prowadzenie rejsu przez wykwalifikowaną kadrę, opłaty portowe i paliwowe, materiały szkoleniowe, opinia z rejsu.

Nasze rejsy turystyczne po Morzu Bałtyckim są przygotowywane ze szczególną dbałością o bezpieczeństwo, komfort, wypoczynek uczestników oraz atrakcyjność trasy rejsu. Składa się na to wiele czynników, wśród najważniejszych znajduje się odpowiedni i bezpieczny jacht, załoga, kapitan, atmosfera, organizacja pracy na wodzie i wreszcie trasa, która zapewni wiele niezapomnianych atrakcji również na lądzie. Ale zanim o atrakcjach, marinach i poznawaniu świata podczas rejsu turystycznego, warto zastanowić się, co nas czeka na wodzie, zanim zawiniemy do portu.

Jacht i jego załoga na Bałtyku

letnie rejsy turystyczne na bałtykuPrzy wyborze jednostki ważne są dwie kwestie: gdzie będziesz żeglował i w jakim celu.

Bałtyk to dość wymagający akwen, więc jacht powinien być nie tylko wygodny i szybki, ale wyposażony w nowoczesny sprzęt ułatwiający obsługę. Taką łódź nawet 10 – 12 metrową mogą obsłużyć już dwie osoby z odpowiednim doświadczeniem.

Oczywiście 12 – metrowy jacht ma przestronniejsze kajuty i kokpit, rozwija większe prędkości, ale jego ożaglowanie będzie większe a takielunek cięższy, więc na pewno przydadzą się dodatkowe ręce do pomocy przy obsłudze.

Ilu członków załogi?

atrakcje podczas żeglarskich rejsów turystycznych na bałtykuNowoczesne jachty turystyczne zaprojektowano tak, by do ich obsługi było potrzeba jak najmniej osób. Więcej rąk potrzeba do wykonywania bardziej pracochłonnych manewrów, jak na przykład cumowanie do nabrzeża. Nawet na morskim rejsie turystycznym po Bałtyku kapitan przydziela konkretne zadania i organizuje wachty jeśli zajdzie taka potrzeba.

Przed wykonaniem każdego manewru kapitan wyda ci jasne polecenia, abyś wiedział jakie dokładnie jest twoje zadanie. Mniej liczne załogi muszą wykazać się większymi umiejętnościami przy niesprzyjających żegludze warunkach atmosferycznych.

W trakcie rejsu maksymalna liczba członków załogi zależy zazwyczaj od rozmiarów kokpitu i ilości środków ratunkowych znajdujących się na jachcie. Pod pokładem średniej wielkości jachtu turystycznego znajduje się główne pomieszczenie, które jest połączeniem kambuza, kabiny nawigacyjnej i mesy. Jest tam również stół oraz kanapy, które można zamienić w koje. Ponadto znajdują się tam kabiny z kojami oraz łazienka.

Na naszych rejsach po Bałtyku pływamy najczęściej takich jachtach jak: Delphia 40.3, Bavaria 44, Beneteau Oceanis 41 oraz Cobra 41.

Podział ról i prace pokładowe

Jak już zostało wspomniane podczas rejsu morskiego to kapitan przydziela zadania, więc możesz się spodziewać prośby o pomoc przy prostych pracach pokładowych oraz manewrach. Zapewne przypadnie ci również w udziale choć raz podczas rejsu pełnienie wachty kambuzowej, tzn. przygotowywania posiłku dla pozostałej części załogi lub pełnienia wachty podczas nocnej żeglugi. Wachty przy liczniejszych załogach są najczęściej dwuosobowe.

Żeglarstwo jest sportem dostarczającym niezwykłych emocji i przeżyć. Przebywanie na pełnym morzu to jednak nie tylko adrenalina, ale również wrażenia estetyczne. Bezkres wody, szum fal, nieprzenikniona ciemność nocnych wacht, piękne zakątki i praca zespołowa pozwalają zrelaksować się i naładować akumulatory na cały rok. Jest to wypoczynek specyficzny, ale wyjątkowy. To na wodzie.